خانه / مسابقات / آیین نامه و قوانین آزمون

آیین نامه و قوانین آزمون

پیام ویژه داوطلبین محترم مسابقه بزرگ ترجمه و تدبر در قرآن کریم (سطح ۱ و سطح ۲) 🌺🌹

لطفاً و حتما این مطلب را تا پایان بخوانید تا در آزمون با مشکلی مواجه نشوید:

این یک مسابقه قرآنیست. همه داوطلبینی که در این مسابقه شرکت می کنند، به قرآن و دین خود علاقه ویژه ای دارند. چنین داوطلبانی در همه حال خدای را ناظر اعمال خویش می دانند و نیازی به هیچ ناظری سر جلسه آزمون ندارند، ولی مدیران برگزاری مسابقه به ناچار باید قوانین آزمون را رعایت کنند تا از اعتراضات و پیامدهای احتمالی کاسته شود.

آیین نامه و قوانین آزمون

۱. آزمون روز پنجشنبه، چهارم مرداد، راس ساعت ۵ و نیم برگزار می شود. لطفاً سعی کنید برای نماز عصر، خود را به نزدیکترین مسجد محل آزمون برسانید. لطفا حداقل ۱۵ دقیقه قبل از موعد آزمون سر جلسه باشید.

۲. کسانی که دیر به حوزه امتحانی برسند، نهایتا تا ۱۵ دقیقه تاخیر، سر جلسه راه داده می شوند، ولی پایان آزمون آنها همراه با سایر داوطلبین خواهد بود و به هیچ عنوان به خاطر تاخیر، وقت اضافی به آنان داده نمی شود.

۳. تاخیر بیش از ۱۵ دقیقه مساوی است با محرومت از جلسه آزمون.

۴. تعداد سوالات هر دو سطح ۹۰ سوال (۳۰ سوال از ترجمه و ۶۰ سوال از نکته ها و سوال و جواب) و وقت پاسخ گویی به سوالات برای هر دو سطح، ۷۵ دقیقه می باشد که به هیچ عنوان وقت بیشتر به کسی داده نمی شود. اصرار بر ماندن بیش از زمان تعیین شده تخلف محسوب می شود و اسم داوطلب توسط ناظرین جلسه به عنوان متخلف یادداشت خواهد شد.

۴. برای جلسه آزمون، در ازای هر ۱۵ داوطلب یک ناظر گماشته شده و تقریبا تمام ناظرین، بومی محل آزمون می باشند.

۵. به همراه داشتن کارت ملی یا مدرک شناسایی عکس دار سر جلسه آزمون اجباری می باشد.

۶. بردن گوشی و تبلت سر جلسه آزمون، همچنین کتاب، جزوه و هر نوشته ای دیگر ممنوع است.
بردن زیر دستی نیز ممنوع می باشد. داوطلبین محترم می توانند برگه پاسخنامه را از سوالات جدا کرده و از برگه سوالات به عنوان زیر دستی استفاده کنند.

۷. استفاده از مصحف قرآن سر جلسه آزمون ممنوع می باشد.

۸. از داوطلبین محترم تقاضا می شود مداد نرم، پاکن و مداد تراش همراه خود داشته باشند. (استفاده از خودکار بلامانع است اما در صورت پر کردن گزینه اشتباه و خط زدن امکان خطا در تصحیح برگه ها را به وجود می آورد که مسئولیت آن بر عهده داوطلب می باشد).

۹. داوطلبین محترم باید مربع ها را به طور کامل پر کنند، کسانی که مربع ها را پر نمیکنند برگه آنان تصحیح می شود، ولی در صورت بروز خطا در تصحیح، مسئولیت آن بر عهده خود داوطلب می باشد.

۱۰. سعی شده سوالات آزمون واضح و ساده باشد. هیچ داوطلبی حق ندارد از ناظر جلسه در مورد سوال توضیح بخواهد و هیچ ناظری حق ندارد در مورد سوال به داوطلب توضیح دهد.

۱۱. در صورتی که بعدا مشاهده شود سوالی دارای دو گزینه صحیح و یا دارای ایرادی دیگر است، امتیاز آن به تمام داوطلبین محترم داده خواهد شد، به شرطی که پاسخ آنان کوچکترین وجهی از صحت داشته باشد.

۱۲. پس از شروع آزمون تا ۴۰ دقیقه هیچ کس حق ترک جلسه را ندارد.

۱۳. تمام داوطلبین محترم هر حوزه باید سر جلسه آزمون، برگه حضور و غیاب را امضا کنند.

۱۴. آیا قبلا در آزمون یک جزء یا یک و نیم جزء و یا دو جزء شرکت کرده اید یا خیر و آیا طلبه عالی بوده اید یا خیر؟ لطفاً این دو مسئله را در گوشه‌ای از پاسخنامه درج نمایید

۱۵. مواظبت از گوشی، کتاب و وسایل شخصی بر عهده خود داوطلبین محترم می باشد.

۱۶. در اکثر مراکز آزمون، متأسفانه جا برای پذیرایی از مهمانان و همراهان داوطلبین وجود ندارد، لذا از قبل برای حل این مشکل برنامه ریزی کنید.

۱۷. لطفاً مشخصات خود را هم در برگه پاسخنامه و هم در برگه سوالات با دقت بنویسید و پس از اتمام آزمون برگه سوالات را همراه با پاسخنامه تحویل دهید. زیرا تنها پاسخنامه هایی تصحیح می‌شود که برگه سوالات همراهش باشد.

۱۸. ان شاءالله یک هفته تا دو هفته بعد از تاریخ آزمون نتایج در نرم افزار مسابقه اعلام خواهد شد که داوطلبین محترم با وارد کردن کد ملی و شماره تماس می توانند به صورت خصوصی نمرات خود را مشاهده کنند.

۱۹. تا سه روز پس از اعلام نتایج زمان رسیدگی به اعتراضات می باشد.

۲۰. از کلیه برندگان محترم مسابقه بزرگ ترجمه و تدبر در قران کریم (سطح یک و دو) مصاحبه گرفته می شود.

در صورت بروز‌ هر گونه مشکل در روز آزمون با شماره مسابقه ۰۹۱۶۴۳۳۵۰۰۴ و یا به شماره مدیر اجرایی شهرستان خود تماس بگیرید.

🌹به امید موفقیت شما در تمامی آزمون های زندگی💐

درباره ی admin

همچنین ببینید

آیین نامه پنجمین دور مسابقه ی بزرگ ترجمه و تفسیر قرآن كریم(استان هرمزگان و فارس):

خالق هستی از کانال پیامبرانش رمز خوشبختی را به بندگانش آموخت. رمز خوشبختیِ ما مسلمانان، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.