خانه / مسابقات / اطلاعیه ها / بهترین روش مطالعه جزوه مسابقه

بهترین روش مطالعه جزوه مسابقه

قابل توجه داوطلبین محترم مسابقه بزرگ ترجمه و تدبر در قرآن کریم:

💡لطفا تا آخر با دقت بخوانید

۱. ابتدا آیه و سپس ترجمه آن را به طور کامل بخوانید.

۲. باری دیگر ترجمه را بخوانید و تلاش کنید پی‌ ببرید هر کلمه ترجمه فارسی مربوط به کدام قسمت آیه است. (اگر نتوانستید دقیقا ترجمه را با آیه تطبیق دهید از ترجمه جدولی، تفسیر نور، ترجمه تحت اللفظی و … استفاده کنید)

۳. نکته ها و سوال و جواب ها را با دقت بخوانید. از هیچ نکته و هیچ سوال و جوابی بدون اینکه خوب آن را فهم کرده باشید عبور نکنید.

۴. نکته ها و سوال و جواب هایی که در ذیل یک آیه نوشته شده، همان تفسیر و نکات تدبری آیه هستند. سعی کنید تشخیص دهید هر نکته و هر سوال و جواب کدام قسمت آیه را توضیح می دهند.

۵. پس از اتمام نکته ها و سوال و جواب های یک آیه، باری دیگر به همان آیه اصلی برگردید و آن را بدون ترجمه بخوانید. در این مرحله می‌بایست با خواندن آیه، ترجمه دقیق آیه و مفهوم آن برای شما واضحتر شده باشد.

۶. سعی کنید حداقل دو یا سه دور بدین شکل تفسیر آسان را دور کنید.

۷. برای برخی ممکن است لازم باشد جهت فهم برخی مطالب از کسی که تحصیلات دینی یا تحقیقات قرآنی داشته اند بپرسید و یا به شماره مسابقه پیام دهد.

۸. اگر دوستان و خویشان شما در مسابقه شرکت کرده اند، پیشنهاد می شود جزوه و یا حداقل نکات پیچیده را به صورت جمعی بخوانید.

۹. فرمایشات قرآن اصل است. اگر مشاهده می کنیم که وضعیت امروز ما مسلمانان با آیات قرآن فاصله و مغایرت دارد، مشکل از جامعه ماست که باید به قرآن بر گردیم و زندگی خود را وفق قرآن تنظیم نماییم.

۱۰. جهت اینکه ترجمه و تدبر در قرآن کریم در وجود شما تثبیت شود و آیات و سوره های بیشتری را از قرآن را بدین شکل یاد بگیرید، پس از اتمام آزمون به دنبال راه اندازی کلاس ترجمه و تدبر در قرآن کریم در شهر و محله خود باشید و از اساتیدی که مهارت بیشتری در این زمینه دارند بخواهید که در کلاس شما شرکت کند تا به صورت کلاسی و منظم هفتگی یکبار برای کسب آموزش قرآن دور هم جمع شوید.

💐به امید جامعه ای قرآنی💐

درباره ی admin

همچنین ببینید

حوزه های امتحانی۹۷

قابل توجه داوطلبین محترم مسابقه بزرگ ترجمه و تدبر در قرآن کریم حوزه های برگزاری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.